روستای آرموت

روستای آرموت از گذشته تا کنون به عنوان یکی ازمنابع اصلی غلات طالقان بشمارمیرفته‌ است که یکی از دلایل آن وجود دشتهای وسیع و زمین‌های کشاورزی پهناور در آن نسبت به سایر روستاهای همجوار و دیگر روستاهای طالقان قبل ازاحداث سد طالقان می ‌باشد. از دیرباز به دلیل وسعت زمین‌های کشاورزی این روستا و موقعیت مناسب این زمین‌ها که در حاشیه رودخانهٔ شاهرود قرار داشتند، بسیاری از کشاورزان مناطق دیگر طالقان برای کار و کشاورزی به این روستا آمد و شد می‌کردند. هرچند پس از اجرای پروژهٔ سد طالقان، بخش عمدهٔ این زمین‌ها در محدودهٔ سد قرار گرفت یا به زیر آب رفت.

اخبار و مقالات

جدید ترین اخبار و مقالات روستای آرموت
روستای آرموت

افتتاح محور هشتگرد طالقان در سال جدید

عزیزاله شهبازی فرماندار استان البرز در حاشیه بهره‌برداری از آزادراه غدیر که با حضور رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: سرانجام روز موعود فرا رسید و ابر‌پروژه آزادراه جنوبی تهران و البرز زیر بار ترافیک رفت تا گره بزرگ ترافیک ملی در این استان و پایتخت باز شود.

وی افزود: پروژه‌های آزادراهی البرز به ثمر رسیده اند، مسافربری شدن فرودگاه پیام نیز محقق شده و جاده هشتگرد طالقان نیز پس از 22 سال انتظار مردم در نیمه اول سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.